Loading....

????

Sık Sorulan Sorular

İyi bir web sitesinde tasarım nasıl olmalıdır?
Her iyi web sitesinde tasarım, içeriğe göre inşa edilir. Bu nedenle de her sitede farklı bir yapısal tasarım modeli ortaya çıkar. Eğer genel hatlarıyla bir cevap arıyorsak, bu sorunun yanıtını bulmak için şöyle bir mantık kurabiliriz; ‘İyi bir spor otomobil nasıl olmalı?’ sorusuna yanıt arayan biri, dünyanın en iyi spor otomobillerinden birkaçını inceleyecektir. Bizim de aynı yöntemle dünyanın en başarılı web sitelerini incelememiz yanlış olmaz. İnternet’in en çok ziyaretçi alan web sitelerine Alexa’nın ana sayfasındaki ‘Alexa Top Sites’ bölümünden ulaşılabilir. Bu web siteleri incelendiğinde şu görülecektir; İyi web sitelerinde, tasarımlar temiz, abartıdan uzak ve içerik odaklıdır
Web sitemiz mobil cihazlarla düzgün görüntülenecek mi?
Hazırladığımız web sitelerinde kullandığımız içerik yönetim sistemleri ve tasarlanan şablonlar, site öğelerini gelen ziyaretçinin ekran çözünürlüğüne adapte edebilen, esnek bir yapıdadır. Bu sayede tüm mobil cihazlar ile yüzde yüz uyumluluk sağlanır.
Web sitemizin maliyeti ne olur?
Web siteleri sınırsızca genişletilebilir yapıda olduklarından, geniş içeriğe sahip bir web sitesinde, web tasarımcı zamanının büyük bölümünü içeriğin yerleştirilmesi için harcar. Ayrıca, örneğin web sitenizde olmasını istediğiniz bazı nitelikler için size özel kodlar yazılması gerekebilir. Bu gibi nedenlerle web sitesi tasarımında, yapılacak projeyi görmeden ortalama bir fiyat bile vermek mümkün değildir. Web tasarımınız konusunda fiyat verebilmemiz için öncelikle ne türde bir çalışma istediğinizi öğrenmeli ve içeriğiniz hakkında fikir sahibi olmalıyız.
Web sitesi yaptıracağız. Birkaç tasarım görerek aralarından seçsek olur mu?
Ellerinde hazır tasarım şablonları ile kapı kapı dolaşan web tasarımcılar olduğunu biliyoruz, bizi onlarla karıştırmayınız. Size bilgisayardan gösterilecek hazır tasarımlarda, o tasarımın sunumda göze güzel görünmesi için web sitesi yapay içerik ile doldurulmuştur. Tasarım hoşunuza gider, içeriğinizi web tasarımcıya verirsiniz ve size gelen tamamlanmış işin, size başta yapılan sunumda gördüklerinizle hiç alakası olmadığını görürsünüz. Bu çok doğaldır çünkü sizin içeriğiniz, yapay içerikle dolu halde görüp beğendiğiniz tasarıma aynı görselliği sunacak şekilde uymamıştır. Virgo tarafından hazırlanan web sitelerinde, olması gerektiği gibi içeriğinize göre bir tasarım oluşturulur. Sonucun çok hoşuna gideceğine emin olabilirsiniz.
Sitem Google'da çıkacak mı ?
Web sitesi yapmak için gittiğiniz tüm müşteriler genelde ilk bu soruyu sorarlar. sitem google’da çıkacak mı ? bu sorudan anlışan o ki google bizim ve istediğimizi çıkartıyoruz istediğimizi çıkartmıyoruz. Tabi ki böyle birşey yok biz web tasarım firmaları olarak sizlere web tasarım ve web yazılım hizmeti veririz ve ortaya bir ürün çıkartırız. Bu ürün sonucunda elbette google’da çıkması için gereken tüm işlemler yapılır fakat kesin çıkacak evet ilk sırada olacaksınız diyemeyiz.
Hangi yazılım dilini kullanıyorsunuz ?
nedendir bilinmez ama bu müşterilerin sorduğu sorular arasında yer almaktadır. Sanki biz php desek hayır ben asp istiyorum diyecek. Bu sorular sektörde duymaya alışacağınız sorulardır ve sektörde bilmeniz gereken sorulardır.