Loading....

Grafik Tasarım

Bir ürüne nasıl bir ambalaj yaparsanız insanlar öyle algılarlar. İş, iletişim ve reklamcılığı geldiğinde markaların algısının önemi ortaya çıkar. 

Burada esas nokta insanları aldatmak değil, ürünü olması gerektiği değeri ile “algılatabilmektir”.

“Gerçek Algıdan İbarettir”

Aynı resme bakan insanlar birbirinden farklı yorumlar yaparlar. Çünkü bazı düşünürlere göre “gerçek” dediğimiz şey aslında “algıdır”. Yani bir şeyi (nesne, renk, olay, düşünce) herkes farklı algılayabilir.

Bir ürüne nasıl bir ambalaj yaparsanız insanlar öyle algılarlar. İş, iletişim ve reklamcılığı geldiğinde m

arkaların algısının önemi ortaya çıkar. Burada esas nokta insanları aldatmak değil, ürünü olması gerektiği değeri ile “algılatabilmektir”.

Marka ve logo kavramının yazının icadından eskilere dayandığı iddia edilir. Yazı icat edilmemişken insanlar yaptıkları işlerin resimlerini başitçe çizerek işyerlerinin kapılarına asarlarmış. Bu kimi kaynaklarda reklamın doğuşu olarak kabul edilir.

Yazının ve okuma/yazmanın olmadığı dönemlerde insanlar ürünlerini başka ürünlerden ayırt edebilmek için ürünlerini çeşitli simgelerle işaretlemeye başladılar. Logonun doğuşu olarak kabul edilen bu durum bugün hala markaların ayırt etmesinde kullanılmaktadır.

Siz eğer kurumsal bir firma iseniz mutlaka logonuz ve görsel kurumsallığınız olması gerekliği vardır. Burada da logo ve görsel kurumsallığınız sizi ne kadar yansıttığı sorunsalı ortaya çıkar.

Bir şekil çizip boyadığınızda tanım olarak “logo” yapmış olursunuz. İşin aslı tabiki bundan çok daha ötededir. Logo sizi tanımlamak için kullanılacak “benzersiz simgedir”. Anlaşılır olması, insanlara markanızı hatırlatması, benzersiz olması ve her mecrada doğru şekilde basılabilmesi gereklidir. Ayrıca kullanılacak renkler, yazı karekterleri, kullanılan şekillerin duruşları ve hatta kıvrımları bile önem arzetmektedir.

Grafik Tasarım Nasıl Yapılır?

Grafik tasarım ajansı olarak yapılacak olan çalışma öncesi nasıl bir izlenim oluşturmak istediğiniz belirlenir ve bu doğrultuda çalışma yapılır. Bunun için alanında uzman kadro size yardımcı olacaktır. Grafik tasarım tecrübe isteyen bir konu olduğu için ilgili programlara hakim olmak gerekir. Bunun için bünyemizde yer alan tüm personel programlar konusunda yetenekli kişilerden oluşur. Grafik tasarım ve web tasarım aşamasında kullanılacak olan renkler ve ilgili içerikler bir uyum içerisinde yer alır. Karşı tarafın gözlerini yormayacak ve ilk bakışta dikkat çekecek tasarımlar seçilir. Bu sayede ilgili mesajı karşı tarafa olumlu bir şekilde iletebilirsiniz. Sunulan tüm bu hizmet içeriği kurumsal olarak yer alır. Grafik Tasarım Fiyatları Grafik tasarım fiyatları yapılacak olan çalışmaya göre farklılık gösterir. Firmamız bu konuda ekonomik fiyat politikasını benimseyerek size yardımcı olur. Özellikle de dijital platform içerisinde hazırlayacağınız tasarımların güçlü olması prestij açısından da size katkı sağlar. Bunun için titiz bir çalışma yaparak size yardımcı olunur.

Grafik Tasarım Avantajları Nelerdir?

Birçok firma logosundan tanındığı da asla unutulmamalıdır. Bunun için logonun uygun renk tonları ile hazırlanması yeterli olacaktır. Yapılacak olan grafik tasarımın mutlaka modern yapıya uygun olması da gerekir Sırada basit bir tasarım karşı tarafta ilki bırakmaz. Modern görsel şıklığa sahip estetik tasarımla ilgi çekici olarak yer alır. Reklam ajansı olarak da başarılı hizmetlerini sürdüren firmamız, kurumsal kimlik tasarımları doğrultusunda birinci sınıf hizmet sunmaktadır. Grafik tasarımın işletmenize birçok yararı bulunuyor ve özellikle işini e-ticaret alanına taşımak isteyenler için tasarım son derece önemlidir. Öncelikle tanınma oranını yükseltir. İlgili tasarımlar kurumsal olduğunuzu gösterir ve karşı tarafta bir ilgi uyanması oluşturur. Bu konuda geliştirdiğimiz özel yöntemler ile size yardımcı oluyor ve kısa sürede tasarımlarınızı yaparak size teslim ediyoruz. Tedajans, sektör içerisinde en çok tercih edilen firmaların içerisinde yer alır. Grafik tasarım modern ve kurumsal tasarımlar ile farkınızı ön plana taşıyabilir ve büyüme hedeflerinize, hedef kitlenize olumlu katkı sağlayabilirsiniz.

Tüm sektörlerin olmazsa olmazı olan reklam kampanyalarında kullandıkları en önemli iletişim kaynağı olan grafik tasarım, katalog, broşür, kartvizit, afiş, dış cephe çalışmaları (Cephe giydirme, bilboard, vinil, araç kaplama) logo tasarım gibi çalışmalarına kadar geniş bir kitleye kapsamlı hizmet vermektedir. Grafik Tasarım işi ile sosyal medya alanında da başarılı olabilmeniz için gerekli olan tüm çalışma kurumsal olarak sunulur. Bu sayede hedeflediğiniz noktalara daha hızlı erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca bulunduğunuz sektör içerisinde de rekabet gücünüz artar.

Tüm profesyonel gerekliliklerine uyarak ürettiğimiz tasarım hizmetlerini şu başlıklar altında sunuyoruz:

Logo Tasarım
Kurumsal Kimlik Tasarımı
Banner Tasarım
Web Arayüz Tasarımı
Reklam Görselleri (İnternet ve Basılı)

Mail Adresimiz

Telefon ve WhatsApp